Bezpieczne pokolenia 2.0
“Bezpieczne pokolenia 2.0” to kontynuacja projektu, który spotkał się z wielkim zainteresowaniem odbiorców. W drugiej edycji podobnie jak w pierwszej jest realizacja głównych celów programu „MIĘDZYPOKOLENIOWE CENTRA EDUKACYJNE – WSPARCIE INTEGRACJI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ” finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.
W ramach projektu przygotowane zostały:
- Materiały edukacyjne w formie video
- Przeprowadzona debata oksfordzka pomiędzy studentami a reprezentantami Uniwersytetu Trzeciego Wieku
- Poradnik edukacyjny
- Infografiki
- Konkurs wiedzy o Polsce
Bezpieczeństwo we współczesnym świecie stało się jednym z najważniejszych wyzwań naszej ery. W dobie zaawansowanej technologii i globalnej interakcji, zagrożenia przybierają nowe formy, wymagając nowoczesnych rozwiązań. Cyberbezpieczeństwo stało się priorytetem, gdy nasze życie coraz bardziej przenika się z cyfrową sferą. Ochrona danych osobowych, zabezpieczanie przed atakami hakerskimi i świadomość zagrożeń online stają się kluczowymi elementami codziennego funkcjonowania.
Jednak bezpieczeństwo to nie tylko kwestia cyfrowego świata. W obliczu globalnych wyzwań, takich jak zmiany klimatu czy pandemie, współpraca międzynarodowa staje się niezbędna. Solidarność i gotowość do podjęcia wspólnych działań są kluczowe dla utrzymania bezpieczeństwa globalnego społeczeństwa.
Bezpieczne pokolenia
“Bezpieczne pokolenia” to projekt mający za zadanie realizację głównych celów programu „MIĘDZYPOKOLENIOWE CENTRA EDUKACYJNE – WSPARCIE INTEGRACJI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ” finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.
W ramach projektu przygotowane zostaną:
- Materiały edukacyjne w formie video
- Debata oksfordzka
- Poradnik edukacyjny
- Infografiki
Bezpieczeństwo, zarówno w życiu codziennym jak i w Internecie oraz walka z dezinformacją dotyczą każdego, bez względu na wiek. W czasach łatwego i wszechobecnego dostępu do Internetu, gdzie każdy może być autorem treści, niezwykle ważne jest umiejętne weryfikowanie źródeł informacji i ich dalsze powielanie. Również aspekty związane z próbami wyłudzeń danych wrażliwych, włamaniami na prywatne konta bankowe czy różnego rodzaju próby kradzieży osób starszych stanowią plagę naszych czasów.
Jeśli chcesz uzyskać informacje o projekcie oraz o fundacji w innej formie (alternatywnej), zapraszamy do kontaktu mailowego lub wysłania zapytania za pomocą formularza kontaktowego.
Projekt „Bezpieczne pokolenia” finansowany jest w ramach umowy nr MEiN/2022/DPI/3098 ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki
Kontakt
- scientia.thorunensia@gmail.com
- (+48) 661359483 - Wojciech Kiełbasińsk
- (+48) 698103607 - Cezary Odrzygóźdź
- (+48) 501681492 - Jakub Szczepkowski
Strony
- O projekcie
- Materiały edukacyjne
- Partnerzy
- Kontakt